کمک میخواهید؟ تماس با ما: 09031157222

آموزش رگلاژ درب خودرو

آموزش رگلاژ درب خودرو
فهرست مطالب صفحه

از دلایل اصلی که درب جلو خودرو هنگام باز و بسته کردن به خوبی عمل نمی‌کند رگلاژ درب خودرو است که باید طی یک فرآیند خاص این کار انجام شود.

چرا باید درب خودرو رگلاژ باشد؟

بالا بردن طول عمر درب جلو یا عقب خودرو به دلیل درست بسته نشدن درب خودرو سبب می‌شود لولا و بخش های مختلف درب به مرور زمان دچار صدا و جیر جیر شود.

اگر درب خودرو شما رگلاژ نباشد و از آن در مدت زمان زیادی استفاده نمایید ممکن است درآینده برای شما هزینه بیشتری داشته باشد.

نحوه رگلاژ درب خودرو به چه صورت است؟

به طور کلی اگر بخواهید کار رگلاژ درب خودرو را خودتان انجام دهید کار پیچیده ای نیست اما باید به اصطلاح دست به آچار باشید و با انواع قطعات خودرو و تعمیرات آن تا حدی آشنایی داشته باشید.

مرحله اول رگلاژ درب خودرو

در این مرحله نیاز است تا به اجزا داخلی درب دسترسی داشته باشیم برای این کار باید پیچ هایی که بر روی درب از داخل خودرو قرار دارد را با استفاده از ابزار یا پیچ گوشتی مناسب باز نمایید.

پس از باز کردن پیچ نوبت به درآورد روکش روی درب خودرو است در این مرحله مراقب باشید تا خار روی درب شکسته نشود.

مرحله دوم داخل درب ماشین

پس از باز کردن و مشاهده اجزا داخلی درب خودرو شما باید به دنبال فنر قلاب و درزگیر یا ملیه های داخلی بگردید پس از پیدا کردن این قطعات با دقت بررسی نمایید آیا قطعات سالم است؟ درصورتی که قطعات ذکر شده دارای مشکل یا شکستگی بود حتماً تعویض شود.

مرحله سوم بررسی قلاب

اگر قطعات مورد نظر دچار مشکل نیست باید کار رگلاژ را انجام دهید، یکی از مرسوم ترین عوامل که باعث بد بسته شدن درب خودرو می‌شود قلاب نگهدارنده است، اگر قلاب نگهدارنده درب خودرو جابه جا شده است آن را به وسیله ابزار مناسب در جای قبلی خود بازگردانید و سفت نمایید.

مرحله چهارم(روغن کاری)

رگلاژ درب خودرو صفر تاصد

قفل درب خودرو شما خوب عمل نمی‌کند؟ این موضوع ممکن است یکی از عوامل دیگر باشد که درب ماشین به خوبی بسته نشود در این صورت نیاز به روغن کاری دارید. در این صورت باید به قفل درب روغن یا گریس بزنید این کار به بسته شدن قفل درب خودرو به صورت آرام کمک بسیاری خواهد کرد.

پایان کار

پس از انجام مراحل ذکر شده نیاز است تا تمامی پیچ و روکش روی درب داخل خودرو را در جای خود قرار دهید و به خوبی آن را چفت کنید.

اگر پس از انجام مراحل فوق هنوز هم به مشکل بسته شدن درب دارید در این صورت به شما پیشنهاد میکنیم در سریع ترین زمان ممکن به یک متخصص خودرو مراجعه کنید تا این مشکل را برای شما برطرف نماید.

هزینه رگلاژ درب ماشین چقدر است؟


جالب است بدانید برخلاف فکر مردم در مورد بالا بودن هزینه های تعمیرات خودرو این مورد یعنی رگلاژ درب ماشین هزینه زیادی ندارد و شما می‌توانید با مراجعه به یک تعمیرگاه معتبر در سطح شهر خودتان این کار را به خوبی انجام دهید.

اما اگر اعتقادی به تعمیرگاه ندارید و یا می‌خواهید خودتان این کار را انجام دهید پیشنهاد میکنیم آموزش هایی که به شما داده ایم را قدم به قدم انجام دهید.

اگر خودرو شما مدل بالا یا خارجی است به شما پیشنهاد می‌دهیم این کار رو توسط یک تعمیرکار انجام دهید به دلیل وجود تکنولوژی متفاوت در رگلاژ درب خودروهای خارجی به ویژه چینی نیاز است این موارد توسط یک متخصص خودرو انجام شود.

صفحات و محصولات مرتبط درب خودرو


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *