کمک میخواهید؟ تماس با ما: 09031157222

دلایل تعویض اتاق خودرو + انواع اتاق تعویض

دلایل تعویض اتاق خودرو
فهرست مطالب صفحه

با افزایش قیمت دلار و داغ بودن بازار خودرو در داخل ایران مردم به خرید خودروهای دست دوم یا تعویض اتاق خودرو روی آورده اند.

اگر شما هم می‌خواهید یک خودرو دست دوم خریداری کنید و یا به دلیل بالا بودن قیمت خودرو در داخل ایران به دنبال بازسازی و فروش ماشین شخصی خود هستید تا انتهای این مقاله از پارس قطعه همراه ما باشید تا در این زمینه راهنمای شما باشیم.

چه خودرویی اتاق تعویض است؟


به طور کلی اگر بخوایم اتاق تعویض را تعریف کنیم باید به این موضوع اشاره کرد که اگر در اثر تصادف بیش از 50 درصد بدنه خودرو دچار آسیب شود، در این صورت مالک آن می‌تواند بدنه خودرو را تعویض کند.

به طور کلی تمامی قطعات بدنه صفر و از نو نصب خواهند شد و در واقع شاسی عقب، جلو و ستون‌های ماشین نیز کاملا صفر هستند.

به دلیل نداشتن صرفه اقتصادی برای تعمیر خودرو تصادفی بالای 50 درصد مالکان اقدام به تعویض اتاق می‌کنند در این صورت علاوه بر کاهش افت قیمت شاهد یک اتاق نو در خودرو مذکور می‌باشیم.

تمام خودروهایی که در سند یا برگه سبز آنها درج شده است اتاق تعویض شامل این دسته هستند، اما ممکن است به دلیل زیبایی یا تعویض رنگ خودرو صاحبان آن اقدام به تعویض اتاق ماشین کنند در این صورت خودرو تصادف یا مشکل خاصی ندارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراحل تعویض کردن اتاق می‌توانید به مقاله تعویض اتاق خودرو مراجعه کنید.

آیا خرید خودرو اتاق تعویض درست است یا خیر؟


به‌طور کلی اگر یک خودرو به صورت اصولی تعویض اتاق شده باشد و پس از آن رنگ بدنه به صورت کارخانه ای روی خودرو پیاده سازی شده باشد در این صورت ماشین ارزش خرید دارد.

ما پیشنهاد می‌کنیم پیش از خرید چنین خودروهایی حتما به تعمیرگاه برای بازدید فنی و جلوبندی خودرو مراجعه کنید و در مرحله بعد به یک مرکز تشخیص رنگ برای سنجش کیفیت رنگ خودرو مورد نظر مراجعه شود.

در صورت وجود مشکل در هر بخش می‌توانید قیمت اعلامی خودرو اتاق تعویض را به همان دلیل کاهش دهید یا از خرید خود منصرف شوید.

به طور کلی خرید یک خودرو اتاق تعویض اصولی به صرفه و اقتصادی است شما می‌توانید با پرداخت مبلغ کم تر یک خودرو بدون مشکل سوار شوید.

برای مشاهده قیمت اتاق می‌توانید به صفحه لیست قیمت اتاق خودرو مراجعه کنید.

ماشین اتاق دوتکه چیست؟


با افزایش قیمت خودرو سوء استفاده در بازار خودرو های دست دوم به شدت زیاد شده است، یکی از روش های کلاهبرداری فروش خودرو اتاق دو تکه به جای یک خودرو تصادفی یا حتی سالم است.

فرض کنید یک خودرو از سمت شاگرد دارای تصادف شدید است در این صورت نیمی از خودرو نیاز به تعویض اتاق دارد. به همین خاطر افرادی هستند که از خودروهای تصادفی دیگر نیمی از خودرو را برش داده و بر روی خودرو مذکور جوش می‌دهند.

در این صورت به اصطلاح خواهیم گفت خودرو دارای اتاق دوتکه است. پارس قطعه به هیچ عنوان خرید چنین خودروهایی را برای شما عزیزان توصیه نمی‌کند و تنها راه جلوگیری از کلاهبرداری در این زمینه مراجعه به کارشناس تشخیص رنگ و بدنه معتبر است.

نکات مهم پیش از معامله خودرو و بررسی اتاق


همیشه خرید خودرو برای شما یک موضوع ترسناک بوده است و از اتفاقات آن نگران هستید به شما پیشنهاد میکنیم پیش از خرید حتماً به طور دقیق خودرو مورد نظر خود را به طور کامل کارشناسی نمایید در این صورت یک خودرو مناسب را خریداری خواهید کرد.

صفحات مرتبط محصولات


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *