کمک میخواهید؟ تماس با ما: 09031157222

پوسته سقف خودرو چیست + تشخیص ماشین سقف تعویض

پوسته سقف تعویض خودرو تشخیص
فهرست مطالب صفحه

پوسته سقف خودرو ممکن است در شرایط خاص مانند ضربه در تصادفات یا حوادث طبیعی مانند قطع شدن تنه درخت و… نیاز به تعویض داشته باشید در این صورت باید پوسته سقف خودرو را تهیه نمایید سپس اقدام به تعویض آن کنید.

در صورت تعویض پوسته سقف خودرو افت قیمت وسیله نقلیه را شاهد خواهید بود، اما با افزایش قیمت در بازار خودروهای دست دوم بسیاری از افراد سود جو اقدام به فروش ماشین سقف تعویض به جای یک خودرو نو می‌کنند.

از کجا متوجه شویم که پوسته سقف خودرو تعویض است؟


اگر به دنبال خرید یک خودرو هستید مدل خودرو تفاوتی ندارد ممکن است درحال معامله یک خودرو سقف تعویض باشید در این صورت اگر بدون دانش کافی اقدام به خرید نمایید دچار ضرر مالی خواهید شد.

در ادامه 5 نکته کاربردی به شما آموزش خواهیم داد که با مشاهده یک خودرو بتوانید آزمایش های لازم را از آن بگیرید تا متوجه تعویض بودن سقف خودرو شوید.

نکته اول

در بازدید از خودرو به دقت زاویه ستونهای آن را با سقف بررسی کنید در ماشین هایی که پوسته یا سقف عوض شده باشد زاویه بین ستونهای عقب و جلو خودرو متفاوت است.

نکته دوم

توجه به پلاستیک های اطراف ستون و سقف یک راه حل نجات دهنده است؛ معمولاً در خودرهای سقف تعویض پلاستیک اطراف سقف مانند محل تلاقی ستون وسط و انتها خودرو و بخش های مختلف شاهد از بین رفتن این پلاستیک‌های پرس شده کارخانه هستیم.

نکته سوم

یکی از راه حل های دیگر برای تشخیص بررسی سقف و ستون خودرو است در این روش باید ۶ برش در کلاف پایه دو سمت خودرو به چشم بیاید؛ دو برش در کلاف پایه بخش جلو ماشین، دو برش در کلاف پایه عقب و دو برش در ستون های وسط قرار داشته باشد.

در خودرو شاسی این برش تا ۸ عدد ممکن است همچنین دو برش اضافی در لچک عقب خودرو شاهد هستیم.

نکته چهارم

پیش از انجام هرگونه معامله در مورد خودرو بهتر است به یک مرکز تشخیص رنگ یا بدنه خودرو مراجعه نمایید تا از موضوع تعویضی نبودن سقف ماشین و موارد دیگر آن مطلع شوید.

نکته پنجم

بررسی سند خودرو در مرحله بعدی قرار دارد معمولاً اگر ماشین به طور قانونی سقف تعویض باشد در این صورت باید در سند آن درج شده باشد.

ممکنه برخی از فروشندگان به دلیل کلاهبرداری و عوامل دیگر به دنبال کار اصلاح سند خودرو نرفته باشند در این صورت اگر شما اقدام به خرید نمایید زمان تعویض پلاک دچار مشکل خواهید شد.

مراحل تعویض پوسته سقف خودرو


ابتدا نیاز است تا سقف مورد نظر خودرو را از داخل سایت پارس قطعه تهیه نمایید در همین حین باید در خواست مجوز تعویض سقف را دریافت کرده باشید.

پس از دریافت مجوز و آماده سازی سقف خودرو می‌توانید به مراکز تعویض اتاق پارس قطعه در سراسر ایران مراجعه نمایید سپس اقدام به تعویض سقف یا پوسته آن نمایید.

لازم به ذکر است تعویض سقف یا پوسته آن بدون مجوز غیر قانونی است.

معایب خودرو سقف تعویض


اصلی ترین معایب آن افت شدید قیمت خودرو است که برخی از فروشندگان موضوع تعویض بودن این بخش از خودرو را مطرح نمی‌کنند تا افت قیمت شامل ماشین آنها نشود.

ممکن است خودرو بر اثر چپ شدن پوسته سقف تعویضی باشید در این صورت باید از سالم بودن بخشهای دیگر هم اطمینان حال کرد مانند شاسی یا سینی عقب و جلو خودرو که بخش های اصلی یک ماشین محسوب می‌شوند.

در هنگام خرید و فروش خودرو اگر در داخل سند درج شده باشد که سقف عوض شده باید زیر قیمت به فروش برسد در غیر این صورت فروش آن کمی دشوار است.

محصولات مرتبط تعویض پوسته سقف


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *